Nezaradené

Žiarsko- kremnická cykloturistika

{{image|83_cyklozk0901.JPG}}

Z iniciatívy Dušana Skokánka sa v nedeľu 16.8.2009 konala cykloturistická akcia pod mottom: „ Hýb sa a budeš spokojný.“ Ja som cestovala z Valaskej do Žiaru nad Hronom vlakom, do ktorého vo Zvolene pristúpil Peter Drugda.

V Žiari nad Hronom nás čakal organizátor Dušan s manželkou. Odtiaľ sme išli na bicykli smerom na Šášovskú pílu. Tu sa k nám pripojil kňaz Róbert Colotka s kamarátom, ktorí prišli z Kremnice. Pokračovali sme trasou: Trnavá Hora , Jastrabá ( prestávka s občerstvením), Bartošova Lehôtka, Kremnica. Jednému z nás sa však pokazil bicykel, a nemohol s nami pokračovať. Ďalej sme išli cez Bujačiu lúku, kde sme sa osviežili vodou z prameňa a zasmiali sa, pretože nám kňaz Róbert povedal, že vraj kto sa napije tejto vody, bude o sedem rokov dlhšie žiť. Potom sme sa vrátili do Kremnice, kde sme prijali pozvanie Róberta Colotku na kávičku.

Pokračovala som z Kremnice do Žiaru nad Hronom s manželmi Skokánekovcami, pretože som chcela stihnúť vlak do Banskej Bystrice.

Môžem konštatovať, že akcia bola vydarená i keď bola náročná cesta (kopcovitý terén), ale nálada bola veľmi dobrá. Celá trasa bola dlhá 46 km. Ozaj to bol cyklistický zážitok. Hlava bola vyvetraná, srdce spokojné. Počasie nám veľmi prialo a odchádzali sme domov spokojný.

Janka Schreinerová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *