Nezaradené

Stretnutie v Lúčkach

{{image|80_lucky0901.JPG}}

Ešte na konci minulého školského roka sme sa vybrali na Sociálno- rekondičný pobyt do Lúčok pri Kremnici. Nazačiatku sme si mysleli, že nás bude málo, pretože veľa Nepočujúcich už malo naplánované dovolenky. Veľmi sme sa preto tešili, keď sme zistili že nás bude okolo 20 ľudí.

Začínali sme v piatok 19.6. sv. omšou a večerou, po ktorej sme sa ponáhľali do Relax centra na Skalku kde sme chceli hrať bowling. V Lúčkach sme sa rozdelili do áut, a vybrali sa smerom do Kremnice. Cestou sme zobrali 2 dievčatá, ktoré išli peši z Kremnice do Lúčok. S dobrou náladou, sme sa ponáhľali do Relax centra. Tam sa k nám pridali ďalší nepočujúci a tak nás bolo dosť, aby sme mohli hrať na dvoch bowlingových dráhach. Mali sme veľmi dobrú náladu a nikomu sa nechcelo odísť.

Už sme ale vyhladli a tak sme sa vrátili na chatu v Lúčkach, kde sme vytiahli dobroty a riadne maškrtili. Dobre sme sa porozprávali a niektorí – hlavne chlapi ☺, skoro ani nespali.

Na druhý deň po raňajkách sme sa vybrali do Turčianskych Teplíc, kde sme sa išli okúpať. Počasie sa nám však nevydarilo a tak nám počas cesty trochu pršalo. To nám však neprekážalo, pretože sme sa tešili na dobrú teplú vodu v bazénoch. Tam sme sa poriadne zohriali a okúpali. Unavení a spokojní sme sa vybrali naspäť na chatu do Lúčok. Cestou sme sa však zastavili v Kremnici, kde sme sa výborne najedli. Keď sme dorazili na chatu, mnohí sme si išli aj ľahnúť a trošku pospať, aby sme boli svieži na sv. omšu ktorú slúžil kňaz Róbert Colotka.

{{image|80_lucky0902.JPG}}

Po sv. omši bola večera, ktorá bola veľmi sýta, a preto sme sa išli poprechádzať po okolí. Keďže však bola zima, rýchlo sme sa vrátili a pri dobrom čaji debatovali.

V nedeľu ráno sme si po raňajkách urobili výlet do Kopernice, kde sme si pozreli kostolík i kláštor. Naše stretnutie sme ukončili obedom so sladkým dezertom a spokojní sme sa vrátili do našich rodín.

Tento víkend bol plný krásnych zážitkoch, oddychu, ale i radosti zo stretnutí, a pevne verím, že sa nám podarí stretnúť ešte mnohokrát. Všetkých, ktorí boli na tomto výlete touto cestou pozdravujem, a dúfam že sa skoro uvidíme.

Kristína

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *