Nezaradené

Lyžovačka vo Vysokých Tatrách

{{image|88_lyzovacka0901.JPG}}

KCNS organizovala v termíne 28. 12. 2008 – 1. 2. 2009 „Novoročnú lyžovačku“ vo Vysokých Tatrách. Na túto akciu sa prihlásilo 13 nadšencov. Mali sme pred sebou super víkend a s mojimi spomienkami sa veľmi rád s vami podelím.

Väčšina účastníkov prišla v stredu poobede a večer. Boli sme ubytovaní na chate Mlynica v Tatranskej Štrbe. Vo štvrtok ráno sme šli autom na lyžovačku do Štrbského Plesa , ktoré je vzdialené 5 km od Tatranskej Štrby. V ten deň husto snežilo, ale to nám nepokazilo náladu a schuti sme si zalyžovali a vychutnávali tatranskú prírodu, tak že sme sa vyviezli sedačkovou lanovkou na Chatu pod Soliskom (1840 m.n.m.), a odtiaľto sme lyžovali dole svahom. Lyžovali sme až do 16.hod poludní, potom sme sa vrátili do chaty a urobili sme si spoločnú večeru, pričom každý priložil ruku k príprave špagiet s omáčkou a strúhaným syrom. Po večeri sme debatovali o zážitkoch do nočných hodín.

{{image|88_lyzovacka0902.jpg}}

Na druhý deň, v piatok, sme takisto šli na lyžovačku, ale tento krát sme sa vybrali do Tatranskej Lomnice. Odtiaľto sme sa vyviezli kabínkovou lanovkou cez Štart do Skalnatého Plesa (1751 m.n.m.). Bola tu hmla, preto sme radšej prestupili na sedačkovú lanovku do Lomnického Sedla (2186 m.n.m.) a prekvapilo nás krásne počasie, modré nebo a slnko, ktoré rozžiarilo všetko okolo nás. Bol to neopísateľný pocit, že sme boli na najvyššom a najstrmšom lyžiarskom svahu na Slovensku. Nad nami sa týčil Lomnický štít. Schuti sme si zalyžovali.

Potom sa niektorí z nás rozhodli vystúpiť na Lomnický štít (2634 m.n.m.). Odviezli sa kabínkovou 15-miestnou lanovkou zo Skalnatého Plesa na Lomnický štít. Cesta lanovkou prebiehala hladko vďaka bezvetriu. Keď sme vystúpili z lanovky, najskôr sme šliapali po schodoch k budove hvezdárne a vyšli sme von. Vyrazilo nám dych veľkolepá krása Tatier a nespočetných oblakov okolo nás. Vychutnávali sme si to, veľa sme fotili a pokochali sa krásou Vysokých Tatier. Po 50 minútovej vyhliadke sme sa odviezli lanovkou späť na Skalnaté Pleso. Odtiaľto sme chvíľu lyžovali dolu do tatranskej Lomnice. Po lyžovačke sme šli do chaty oddychovať.

{{image|88_lyzovacka0903.jpg}}

V sobotu, tretí deň pobytu sme zmenili program, šli sme autom do kúpaliska Aquacity v Poprade. Kúpali sme sa v termálnych vodách v krytej hale a využili sme aj saunu. Bolo tam fajn, hlavne sme dopriali svojim nohám unaveným z dvojdňovej lyžovačky oddych. Zostali sme tam do večera, po kúpaní sme šli do Tesca na malý nákup. Po nákupe sme dorazili do chaty, zorganozovali sme si rozlúčkový večer a potom sme unavení šli spať. V nedeľu ráno náš p. farár R. Colotka slúžil sv. omšu v jedálni, po omši sme sa dosýta naraňajkovali. Potom sme si už len zbalili veci, upratali a rozlúčili sme sa. Vybrali sme sa domov s kopou spomienok a zážitkov.

Za tento nezabudnuteľný pobyt vo Vysokých Tatrách vďačíme organizácii KCNS a Robertovi Colotkovi. Opäť sa tešíme na ďalšie akcie.

Michal Daňo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *